tiktok dun & bradstreet
ליסינג תפעולי

ליסינג רכב מסחרי

המונח ליסינג מסחרי מתייחס לעסקת ליסינג המתבצעת על ידי חברה או גורם עסקי, כלומר, לא על ידי אדם פרטי.ליסינג מסחרי אינו שיטת ליסינג העומדת בפני עצמה, אלא, מדובר בכותרת תחתיה ניתן לבחור בין שתי אפשרויות הליסינג הקיימות בשוק, מסלול ליסינג מימוני או מסלול ליסינג תפעולי (המסלול התפעולי כולל בתוכו כמה תתי מסלולים לבחירה).כל אחד ממסלולי הליסינג מציב יתרונות וחסרונות בהתאם לסוג העסק וצרכיו.

המונח ליסינג מסחרי מתייחס לעסקת ליסינג המתבצעת על ידי חברה או גורם עסקי, כלומר, לא על ידי אדם פרטי.
ליסינג מסחרי אינו שיטת ליסינג העומדת בפני עצמה, אלא, מדובר בכותרת תחתיה ניתן לבחור בין שתי אפשרויות הליסינג הקיימות בשוק, מסלול ליסינג מימוני או מסלול ליסינג תפעולי (המסלול התפעולי כולל בתוכו כמה תתי מסלולים לבחירה).
כל אחד ממסלולי הליסינג מציב יתרונות וחסרונות בהתאם לסוג העסק וצרכיו.

לפני שניכנס לנושא של הליסינג התפעולי, נסקור את הרכבים המסחריים השונים ונבדוק מה יתאים למי ולאיזו מטרה.

רוב רובם של המסחריות המודרניות של היום, מציעות חווית נסיעה ברמה גבוהה לצד נהיגה שלא נופלת כמעט במאום מזו שמציעה המכונית הפרטית. בכלי הרכב המסחריים יש לנו כמה וכמה סוגים.

 • מסחריות המאפשרות הובלה של סחורה או של אנשים.
 • מסחריות קטנות שמיועדות לחלוקה עירונית.
 • מסחריות גדולות שמסוגלות לשנע סחורה במשקלים גבוהים לאורכה ולרוחבה של המדינה.

חשוב לדעת כי משקל של רכב מסחרי בקטגוריה הזו שזה כולל גם את הרכב וגם את המטען לא עולה על 3.5 טון ועל כן רישיון הנהיגה לרכב מהסוג הזה יהיה זהה לרישיון של כלי רכב פרטי – רישיון ב’.

מסחריות קטנות – מה הן?

רכב מסחרי קטן הוא רכב שהוא בדרך כלל סופר מיני. מסחריות אלו יכולות לשמש לצורך עבודה אינטנסיבית כאשר יתרון של המכוניות הללו זה תמרון עירוני נוח לצד מנוע חסכוני במיוחד וגם מחירים שהם יחסית ממש זולים.

טנדרונים – למי זה מתאים?

יש אנשים שמחפשים רכב שיוכל לשמש אותם גם עבור המשפחה אך גם לצורך שינוע סחורה. הטנדרונים הם הפתרון במקרה שלהם. מדובר למעשה במסחריות שהן קומפקטיות במיוחד. הבסיס של המכוניות הללו הוא למעשה רכב משפחתי אך כזה שצמח לגובה וקבל מבנה של מסחרית שיש לו נפח העמסה גדול. המכוניות הללו מסוגלות להציע תחליף מעולה למשפחתית הרגילה כאשר יש לה את תא המטען המרווח.

ואנים מסחריים – למי ולמה?

הוואנים המסחריים מסוגלים אף הם להסיע גם נוסעים וגם סחורה. הם מאפשרים נסיעה של שמונה – תשעה אנשים כאשר יש גם מקום מרווח מאוד למטען. כך שנהג שמחפש רכב גדול לצורך שינוע תכולה יוכל ליהנות מהוואן המסחרי. בחלק גדול מהדגמים של הוואנים המסחריים יש גם תיבה אוטומטית כך שכל חוויית הנהיגה הופכת להיות הרבה יותר פשוטה, גם עבור נהגים שהם לא רגילים לרכבים גדולים מהסוג הזה.

חשוב לציין כי בקנייה של וואן מסחרי אי אפשר להנות מהטבות מס משמעותיות.

המסחריות הגדולות – עבור מי?

בקטגוריה הזו של המסחריות הגדולות יש לנו מכוניות סגורות שיש להן נפח הטענה גדול במיוחד ויש את המכוניות המציעות מספר גדול של מקומות ישיבה עבור נוסעים. למכוניות הללו יש יתרון מהותי שבמשקל גבוה שנע בין 3.5 עד 4 טון, יהיה מקלט מס אשר הוא מאפשר לקבל הטבות מס ניכרות לבעלי עסקים ובפועל הם יכולים לקנות את הרכב בלי לשלם את עלויות המע”מ. מנגד הם יוכלו לנהוג גם ללא רישיון משאית.

מה זה ליסינג תפעולי ואיך זה עובד בשטח?

הרכב שעובר לידי הלקוח נמצא אצלו לתקופת חכירה כאשר הבעלות על המכונית כפי שמגדירים אותה ברישיון שייכת לחברת הליסינג.

למעשה הרכב יהיה מושכר כמו כל רכב ששוכרים בחברת השכרה.

עסקת הליסינג התפעולי כולל גם חבילת תחזוקה אשר כוללת טיפולים שוטפים לרכב, טיפול במגוון תקלות אשר עשויות לצוץ במהלך תקופת החכירה. זה כולל את תשלומי הביטוחים השונים, את האגרות, את הטיפול בטסט השנתי ועוד.

עם זאת כדאי לדעת כי כל חברת ליסינג מציעה מסלולים שונים כאשר יש את המסלולים המוזלים והשווים יותר. אלו כוללים לעיתים וויתור מראש על חלק מההטבות שכלולות בעלויות התחזוקה ושאר הפינוקים עליהם למעשה משלמים טבין ותקילין.

מי משתמש ברכב ליסינג תפעולי?

במרבית מקומות העבודה מעניקים את מכוניות הליסינג התפעולי ולא את הליסינג המימוני. זאת על מנת שהם יוכלו ליהנות מחבילת השירותים והאחזקה ולחסוך בכוח אדם ובמשאבים הנדרשים לצורך התחזוקה של צי הרכבים שברשות החברה.

רכבים מסחריים ליסינג

אחת מקבוצות סוגי הרכבים המורכבת לבחירה, היא רכבים מסחריים. תחום רכב זה משופע בסוגי רכבים ומאופיין בשוק פעיל, אטרקטיב ותחרותי גם מבחינת ליסינג וגם מבחינת השכרה ומכירת רכבים מסחריים.
לכן, מוצע לעסק המבקש לבצע ליסינג לרכב מסחרי, לבחון היטב את סוג הרכב הנחוץ לו, כולל שיקול ביחס לתקופת זמן השימוש וכל זה אל מול הצעות הליסינג המקבילות.

רכב מסחרי ליסינג מחיר

קשה לקבוע מחיר של רכב מסחרי בתצורת ליסינג, מכיוון שהמחיר מורכב מהמאפיינים של הרכב המבוקש (חדש או משומש), תקופת הזמן, האם ליסינג מימוני או תפעולי? במידה ותפעולי, אז באיזה היקף?.
הדרך הנכונה ביותר לבדוק מחיר של ליסינג רכב מסחרי, היא ליצור קשר עם חברת הליסינג להציג את הצרכים ולבקש הצעות מחיר לכמה מסלולים ליסינג ובהתאם לבחור.

יתרונות ליסינג מסחרי תפעולי

 • מרחב בחירת האפשרויות וההתאמה לצרכי העסק ויכולותיו גבוהה מאד וגמישה מאד.
 • מאפשר התאמה של התקציב בראייה ארוכת טווח, כך שמדובר בהוצאה ברת חישוב לשנים הקרובות.
 • חלק מאפשרויות הליסינג נכנסות תחת אפשרויות הוצאה מוכרת והחזרי מס, כך ששווה לבחון את סוג העסקה בהתאם להקלות המיסוי שהליסינג מאפשר.
 • הוצאה פרוסה על הרכב בליסינג, מאפשרת לחברה להפנות משאבים כספיים לצורכי השקעה או רכישה אחרים.

חסרונות ליסינג מסחרי תפעולי

 • עלות סופית של הליסינג בהשוואה כוללת צפויה להיות גבוהה יותר מרכישה עצמית של הרכב ישירות על ידי העסק.
 • עסקאות ליסינג מחייבות עמידה בתנאי חוזה, כך שחשוב להכיר את התנאים והאפשרויות של ביטוח או הפרת חוזה.

רכבים מסחריים מומלצים לליסינג מסחרי

פיאט דוקאטו

פיאט דוקאטו הוא אחד מהרכבים המסחריים המהימנים ביותר, ניתן לקנייה או השכרה במסגרת ליסינג תפעולי.

רנו מאסטר

רנו מאסטר פחות מוכר כרכב מסחרי, אך בעל יעילות, שווה לבחון אותו גם במסגרת של ליסינג וגם במסגרת של רכישה.

פיג’ו בוקסר

פיג’ו בוקסר הוא אחד מהרכבים המסחריים השימושיים ביותר, ניתן לקנייה או השכרה במסגרת ליסינג תפעולי.

פולקסווגן קרפטר

פולקסווגן קראפטר הוא אחד מהרכבים המסחריים החזקים והאיכותיים ביותר , ניתן לקנייה או השכרה במסגרת ליסינג תפעולי.

קיה K2500

קיה K2500 הוא אחד מהרכבים המסחריים הזריזים והשימושיים ביותר למקצועות האלומיניום, דלתות וכד’, ניתן לקנייה או השכרה במסגרת ליסינג תפעולי.

טיפים ודגשים לפני כניסה לחוזה ליסינג מסחרי

 • חוזה ואותיות – גם אם לא מדובר בחוזה ליסינג, ההמלצה היא לעבור ביסודיות על כל חוזה עסקי שנעשה מול גורם חיצוני. הימנעו מחתימה על חוזה, אם לא הבנתם את כולו וירדתם לעומק המשמעויות והאפשרויות מבחינתכם.
 • דאגו לרכב – לא משנה באיזה עסקת ליסינג הינכם לוקחים את הרכב. תמיד נכון וחסכוני לשמור עליו כדי שלא תיפגע משימה או פעילות עסקית או שלא תבזבזו זמן על תיאום מוסכים (גם אם זה ליסינג תפעולי). ככל שהרכב נשמר יותר, כך תמנעו תשלומים הנובעים מאי עמידה בחוזה או הוצאות עסקיות עבור טיפולי מוסך לא מתכוננים.
 • כללי – כל אחת משיטות הליסינג המרכיבות ליסינג מסחרי, כוללת יתרונות וחסרונות, בכלל זה גם יתרונות מבחינת היבטי המיסוי.מומלץ לבחון את שתי האפשרויות לפני שמחליטים על בחירת סוג הליסינג.

סיכום

ליסינג הוא מענה ופתרון יעיל לעסקים שמחפשים גמישות, פריסה כלכלית ושליטה בתזרים הכספי שלהם, במיוחד ביחס לחלק של הוצאות כלי הרכב בעסק.
מוזמנים להיכנס לליסקום ולקבל את הצעת ליסינג יעילה ויצירתית במיוחד עבור העסק שלכם.

Rate this post
וואטסאפ חייגו עכשיו

תפריט נגישות