tiktok dun & bradstreet

רכב מסחרי חשמלי

רכבים מומלצים עבורך


גם אם קשה לנו כרגע להבין או לקבל את זה, העולם עובר לרכב חשמלי. חברות הנפט, אמנם נאבקות לשמר את מעמדו של רכב הבנזין, אך זהו קרב שהתוצאתו כבר נקבעה.

שלוש מגמות מובילות

את השינוי הזה שכבר מתרחש לשימוש ברכבים חשמליים מובילים שלוש מגמות.

  1. עלייה במודעות הסביבתית לרמת הזיהום הגבוהה הנגרמת ממנועי בנזין/סולר 
  2. התקדמות טכנולוגיית המייצרת מנועים חשמליים וסוללות ויכולות ביצוע גבוהות כולל עבור רכבים גדולים וכבדים (ביחס למכוניות משפחתיות)
  3. חסכון כספי לאורך זמן. מחיר החשמל אל מול הדלק, יחד עם היבט כלכלי נמוך יותר מבחינת חלפים וטיפולים, ביחס למספר השנים הארוכות שהרכב בשימוש.

מה זה אומר רכב חשמלי מסחרי?

ברמה הפשוטה, רכב הפועל כולו על מערכת הנעה חשמלית, בעל יכולות נשיאת משקל וגודל המתאים לצרכים מסחריים (מטען, נוסעים) ורמת אמינות המתאימה לרכב שצפוי לעשות מרחקים גדולים.  

האם יש בכלל רכב מסחרי חשמלי בישראל?

ישנן מספר חברות המייבאות לישראל רכבים חשמליים מסחריים, הם ניתנים לרכישה מהיבואן או בשוק הפרטי וגם ניתנים להשכרה או רכישה מחברת ליסינג, בתנאים המתאימים מאד לעסקים.

הרכבים המסחריים החשמליים  (נוסעים ומטען) הבולטים בשוק הם: Voltia XL, סיטרואן ברלינגו (מספר דגמים), מרצדס וחברת SAIC הסינית.

אולי יעניין אותך גם:

רכב מסחרי חשמלי

יתרונות וחסרונות

יתרונות חסרונות
מחיר דלק מול חשמל, נוטה בבירור למחיר נמוך יותר לחשמל מחיר קנייה רכב חשמלי גבוה יותר מרכב בנזין או סולר
אחזקה שוטפת נמוכה יותר מכיוון שיש ברכב פחות חלקים וחלפים המצריכים החלפה ותיקון מערכת טעינה דינאמית (ר-גנרציה) החוסכת בהחלפת בלמים יש צורך בתשתיות עמדות טעינה וגם היערכות למשך הזמן הנדרש לטעינה. יש לבצע  תכנון מקדים של טעינות בהתאם מסלולי נסיעה. 
תרומה משמעותית לצמצום זיהום אוויר מרחק נסיעה מוגבל ללא טעינה
רכבים חשמליים נחשבים בטיחותיים יותר ובעלי מערכות הגנה ובטיחות מתקדמות המשתלבות במנוע חשמלי שרמת התגובה שלו גבוהה יותר. הבטיחות משתפרת ככל שמדובר במערכות עם פחות רכיבים המשפיעים אחד על השני
חווית נהיגה שקטה ונוחה. בנסיעות ארוכות שמבצעים רכבים מסחריים זהו יתרון משמעותי עבור הנהגים ביחס לרכבי דיזל או בנזין.

רכב מסחרי חשמלי מחיר

נכון לשנת 2023 מחיר הקנייה של רכב מסחרי חשמלי (ולמעשה כל רכב חשמלי) ביחס לכלי רכב מקביל לו (יצרן, דגם, נתונים) הוא גבוה יותר. מדינת ישראל, טרם פועלת בצורה ממוקדת לעודד מעבר לרכב חשמלי ולכן כרגע המכסים והעלויות גבוהות יותר.

אבל, וזהו אבל משמעותי, כאשר בוחנים את העלות לאורך תקופה ארוכה של שימוש ברכב ומוסיפים את היתרונות הכלכליים הנלווים סביב אחזקה, נראה כי לטווח הארוך, המחיר יותר משתלם עבור רכב מסחרי חשמלי. ויש גם בונוס קטן של תרומה לאיכות הסביבה לצד חווית נהיגה נוחה יותר לנהגים. 

מחיר רכב מסחרי חשמלי מושפע מסוג היצרן, דגם ושנתון (ליצרנים ותיקים ומוכרים ישנה אמינות מוכחת לעומת יצרנים חדשים בשוק), המחיר מושפע גם מהגודל ויכולת נשיאת המשקל. 

השכרת ומכירת רכבים מסחריים עם ליסקום

כלל ידוע בהשכרה או קניית רכבים, במיוחד כאשר מדובר ברכבים מסחריים משומשים ולוודא כי יש להם יבואן או מתפעל עם גב רחב ושרות איכותי.

הדרך המוצלחת ביותר לוודא את אלו היא להשכיר או לרכוש רכב דרך חברת ליסינג המבטיחה רכב מטופל עם היסטוריה מתועדת לצד אחריות וכתובת לפנות אליה.

ניתן להשכיר רכב באפשרויות ליסינג מתאימות לסוג העסק והצרכים שלכם, בכלל זה להנות מהנחות והטבות מס הניתנות בעסקאות ליסינג. 

חלק גדול מעסקאות הליסינג מסתיימות במכירת הרכב ללקוח על ידי החברה, כך שהלקוח מקבל בסופו של דבר רכב שהוא מכיר במחיר שנפרס לאורך תקופה ארוכה. בכך הוא יכול היה להפנות משאבים לצרכים אחרים ולהימנע מהוצאה כלכלית גבוה. 

רכב מסחרי חשמלי

סיכום

רכב חשמלי פרטי ומסחרי, הוא הכיוון שעולם התחבורה פונה אליו ובהתאם ימצאו יותר פתרונות לרמת השירות ובסופו של דבר החיסכון הכללי יהיה גבוה יותר.

בעלי עסקים, צרו קשר עם ליסקום וגלו תנאים נוחים וכדאיים להשכרה, מכירה או ליסינג של רכב מסחרי חשמלי. בואו לעבוד ברמה אחרת. וואטסאפ חייגו עכשיו

תפריט נגישות